November 2018


En uke kjøpte Sigrid papiraviser tre hverdager og en lørdag. Avisene kostet 30 kr på hverdagene og lørdagsutgaven kostet 40 kr.

Hvor mye betalte hun til sammen for aviser denne uka?

kr

    En annen uke abonnerer Sigrid på en nettavis. Hun kjøper et ukesabonnement til 39 kr.

    Hvor mye betaler hun per dag for avisen denne uka? (Skriv svaret med to desimaler og rund av til nærmeste tiøre).

    kr

      Sigrid fortsetter å kjøpe papiraviser av og til, men leser også nettaviser. Av og til leser hun gratisversjonene på nett og av og til kjøper hun et abonnement.

      Et ukesabonnement koster 39 kr og et 3-måneders abonnement koster 169 kr.

      Hvor mange ukesabonnement må Sigrid kjøpe i løpet av en 3-månedersperiode før det lønner seg å kjøpe et 3-måneders abonnement?

      ukesabonnement



        Et nettsted for voksne som ønsker å bli bedre til å regne